Google+
Főoldal / Kiemelt hírek / Érdi tanárnőt is kitüntettek augusztus 20-án

Érdi tanárnőt is kitüntettek augusztus 20-án

Augusztus 20. múltunk, jelenünk és jövőnk összekötő eleme, amely egyesít magában mindent, amit ma magyarnak nevezhetünk – fogalmazott ünnepi beszédében az emberi erőforrások minisztere. Nemzeti ünnepünk alkalmából állami kitüntetéseket adtak át többek között a közélet, a tudomány, a sportélet, a kultúra és a gazdasági élet területén kimagasló teljesítményt nyújtó szakembereknek.

– Csak annak az európai nemzetnek lehet jövője, amely nem hagyatkozik külső forrásra és önerejéből képes megújulni – mondta Áder János köztársasági elnök tegnap a Magyar Szent István-rend kitüntetés ünnepélyes átadásán, a Sándor-palotában.

A kitüntetést idén Demény Pál György népességkutató, demográfus vehette át, aki – a köztársasági elnök szavai szerint – egész életében arra keresett választ, hogy az ember legszemélyesebb döntése, a családalapítás, gyermekvállalás miként hat a nagyobb közösségre: egy népcsoportra, egy nemzetre, egy földrészre, egy történelmi korszakra.

Demény Pál György demográfus (jobbra) munkásságát a Szent István-renddel ismerte el az államfő
Fotó: Teknős Miklós

Augusztus 20. múltunk, jelenünk és jövőnk összekötő eleme, amely egyesít magában mindent, amit ma magyarnak nevezhetünk – mondta el Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere ünnepi beszédében.

A hétvégén tartott rendezvényen a miniszter – Áder János államfő megbízásából – átadta a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetéseket, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter pedig a Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetéseket. A két tárcavezető közösen adta át a Magyar Érdemrend középkeresztje és a Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal állami kitüntetéseket.

MAGYAR ÉRDEMREND KÖZÉPKERESZTJE A CSILLAGGAL

Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetésben részesült:

Fodor István Széchenyi-díjas villamosmérnök, a Magyarország Barátai Alapítvány kuratóriumi tagja;

Dr. Hatvani László Széchenyi-díjas matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Bolyai Intézete Analízis Tanszékének professor emeritusa.

MAGYAR ÉRDEMREND LOVAGKERESZTJE

Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozat kitüntetést kapott:

Botz Lajos, a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszerészeti Intézete és Klinikai Központi Gyógyszertára intézetigazgató egyetemi tanár és főgyógyszerész;

Böszörményi Gergely, a Magyar Örökség és Európa Egyesület elnöke, a Periferic Records – Stereo Kft. alapító igazgatója;

Csepeli Miklós, az egykori Kandó Kálmán Főiskola nyugalmazott docense;

Csík Gusztáv Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, a Csík Gusztáv Trió vezetője;

Dr. Demeter Zsófia, a Kodolányi János Főiskola főiskolai tanára, a székesfehérvári Szent István Király Múzeum volt igazgatója;

Fodorné Molnár Márta Harangozó Gyula-díjas balettművész, koreográfus, a Magyar Táncművészeti Egyetem Koreográfus- és Táncpedagógus-képző Intézetének igazgatója, a Klasszikus Balett Tanszék főiskolai tanára;

Halász Péter néprajzkutató, a Honismereti Szövetség tiszteletbeli elnöke;

Prof. Dr. Holló István, a Kaposvári Egyetem Agrár- és Környezettudományi Kar Állattudományi Intézete Állattenyésztés-technológia és Menedzsment Intézeti Tanszékének egyetemi tanára;

Izsó Gábor Lajos, Békés város polgármestere;

Prof. Dr. Kátai János, a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszer-tudományi és Környezetgazdálkodási Kara Agrokémiai és Talajtani Intézetének egyetemi tanára;

Kő András író, újságíró, szerkesztő, rádióriporter, a Magyar Hírlap munkatársa;

Kraiciné Dr. Szokoly Mária, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Karának nyugalmazott címzetes egyetemi docense;

Menczer Erzsébet, a Szovjetunió­ban volt Magyar Politikai Rabok és Kényszermunkások Szervezetének elnöke; Pándy Piroska Liszt Ferenc-díjas operaénekes;

Dr. Péley Bernadette, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Pszichológia Intézete Fejlődés és Klinikai Pszichológia Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára;

Sasvári Sándor Jászai Mari-díjas színművész, énekes;

Dr. Sóczó Ferenc piarista szerzetes, a budapesti Piarista Gimnázium nyugalmazott tanára;

Dr. Szendi Zoltán, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Germanisztika Intézete Német Nyelvű Irodalmak Tanszékének egyetemi tanára;

Szerényi Gábor grafikusművész;

Dr. Török Imre, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézete Mechanikai Technológiai Intézeti Tanszékének nyugalmazott egyetemi docense, címzetes egyetemi tanára.

MAGYAR ÉRDEMREND TISZTIKERESZTJE

Kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Ambrus Miklós olimpiai és Európa-bajnok vízilabdázó; ­

Andrássy Attila író, rendező, a Magyar Kanizsai Udvari Kamaraszínház alapítója, művészeti vezetője;

Dr. Bányai Éva, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar Pszichológiai Intézete Affektív Pszichológia Tanszékének professor eme­ritusa;

Dr. Bárdi László, a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Földrajzi és Földtudományi Intézete Ázsia Dokumentá­ciós Központjának alapító igazgatója, egyetemi docens;

Dr. Gálfi Péter, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, az Állat-orvos-tudományi Egyetem Gyógyszertani és Méregtani Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára;

Gelei József olimpiai bajnok labdarúgókapus, szakedző;

Harsányi Gábor kétszeres Jászai Mari-díjas színművész, író, érdemes művész;

Kadler Gusztáv Imre, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség regionális működéséért felelős alelnöke;

Körtvélyessy Klára József Attila-­díjas műfordító, szerkesztő;

Mága Zoltán hegedű­művész;

Dr. Martinek Tamás, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem egyetemi tanára, volt közkapcsolati rektorhelyettese;

Monspart Sarolta világbajnok tájfutó, az Idősek Tanácsának tagja;

Prof. Dr. Palotás Árpád Bence, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karának dékánja, az Energia- és Minőségügyi Intézet intézetigazgató egyetemi tanára;

Párkányi Raab Péter szobrászművész;

Dr. Pukánszky Béla, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Juhász ­Gyula Pedagógusképző Kara Gyógypedagógus-képző Intézetének intézetvezető egyetemi tanára;

Dr. Raczky Pál, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Régészettudományi Intézete Őskori és Elő-ázsiai Régészeti Tanszékének egyetemi tanára;

Dr. Szécsi József, az Országos Rabbiképző Zsidó Egyetem egyetemi docense, a Keresztény-Zsidó Társaság főtitkára;

Dr. Szikora János, Jászai Mari-díjas és Nádasdy Kálmán-díjas rendező, érdemes művész, a székesfehérvári Vörösmarty Színház igazgatója;

Dr. Turczi István, Babérkoszorú díjas és József Attila-díjas költő, író, műfordító, irodalomszervező, a Magyar PEN Club főtitkára, a Parnasszus folyóirat alapító főszerkesztője;

Dr. Ulbert József, a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaság-tudományi Karának volt dékánja, Pénzügy és Számvitel Intézetének igazgatója, egyetemi docens

Dr. Varga István ügyvéd, volt országgyűlési képviselő.

MAGYAR ÉRDEMREND KÖZÉPKERESZTJE

Kimagasló szakmai munkája elismeréseként Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült

Gombár Endre író, költő, műfordító, irodalomtörténész;

Dr. Győry Kálmán Széchenyi-díjas matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Matematikai Intézete Algebra és Számelmélet Tanszékének professor emeritusa;

Kovács János Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas karmester, érdemes művész, a Magyar Állami Operaház örökös tagja és mesterművésze, a Rádiózenekar állandó karmestere;

Dr. Obádovics J. Gyula, az egykori Gödöllői Agrártudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára, a Kodolányi János Főiskola professor emeritusa, a Scolar Kiadó társalapítója;

Dr. Patyi András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora.

Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának miniszterhelyettese és Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket, valamint Móra Ferenc-, Pauler Gyula-, Szinnyei József-díjakat adott át a Pesti Vigadóban. Rétvári Bence a díjazottakat változást hozó embereknek nevezve, kijelentette: ők nemcsak sodródtak az áramlattal, hanem változást hoztak, megváltoztatták környezetük életét.

MAGYAR ARANY ÉRDEMKERESZT

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült mások mellett:

Dr. Agócs Gergely etnográfus, népzenész, a Hagyományok Háza tudományos munkatársa;

Ágoston Gergely idegenvezető, a Horvátországi Magyarok Demokratikus Közössége Tengermelléki-fennsík Megyei Egyesületének alelnöke;

Aikelin Sándor egykori gulágfogoly;

Apáthi-Tóth Sándor fotóművész;

Dr. Árvai Judit, a poroszlói Dr. Árvai Családi Orvosi Bt. háziorvosa, Poroszló község volt alpolgármestere;

Csatai László néptáncpedagógus;

Csemniczky Zoltán Munkácsy Mihály-­díjas szobrászművész, a balassagyarmati ­Mikszáth Kálmán Művelődési Központ nyugalmazott igazgatója;

Dr. Csiszár Csaba, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kara Közlekedésüzemi és Közlekedésgazdasági Tanszékének egyetemi docense;

Dr. Csurgai Horváth József, a székesfehérvári Városi Levéltár és Kutató­intézet igazgatója;

Dr. Deák György, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara Alkalmazott Kémiai Tanszékének egyetemi docense;

Dr. Demeter Katalin, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Karának főiskolai tanára, professor emerita;

Dobróka László, Pálosvörösmart köz­ség nyugalmazott polgármestere, az Ajándékdoboz Alapítvány alapítója és kuratóriumi elnöke;

Dr. Erőss Sándor, Iharosberény község háziorvosa;

Farkas József néptáncos, fotográfus, a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia vezetője;

Fehér Béla, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékének egyetemi docense;

Dr. Fejes András kétszeres világbajnok, ötszörös Európa-bajnok, ­olimpiai bronzérmes parasportoló, pszichológus;

Dr. Gáspár Gabriella, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalom- és Médiatudományi Intézete Szociológiai Tanszékének habilitált egyetemi docense;

Gúth Zoltán egykori gulágfogoly;

Györgydeák Márton címzetes apát, pápai káplán, a Felső-krisztinavárosi Keresztelő Szent János Plébánia plébániai kormányzója;

Győri József, a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona igazgatója;

Győriné Dr. Stefanik Krisztina, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kara Atipikus Viselkedés és Kogníció Gyógypedagógiai Intézetének egyetemi docense;

Dr. Hegedűs Irén, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Anglisztika Intézete Angol Nyelvészeti Tanszékének egyetemi docense;

Hegedűsné Dr. Baranyai Nóra, a Pannon Egyetem Georgikon Karának oktatási és akkreditációs dékánhelyettese, a Gazdaságmódszertani Tanszék tanszékvezető egyetemi docense;

Kaáli-Nagy Kálmán, egykori Gulag-fogoly;

Dr. Kádek István, az egri Eszterházy Károly Egyetem nyugalmazott főiskolai tanára;

Kártyás Gyula, az Óbudai Egyetem oktatási főigazgatója, címzetes egyetemi docens;

Kerényi Róbert György, népzenész, népzenegyűjtő, a Tatros együttes és a Szigony zenekar alapítója és vezetője;

Dr. Kormosné Debreceni Zsuzsánna, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Nőpolitikai Osztályának nyugalmazott vezetője;

Kosza Erzsébet, a gálospetri Szentháromság Gyermekvédelmi Központ vezetője;

Dr. Kovács Ábrahám, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Teológiai Intézete Dogmatikai Tanszékének és a Partiumi Keresztény Egyetem Gazdaság és Társadalomtudományi Kara Teológiai Tudományok Tanszékének egyetemi tanára;

Dr. Kovács Ádám, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Karának dékánhelyettese, a Műszaki Mechanikai Tanszék egyetemi docense;

Kovács Miklós, a Tatabányai Árpád Gimnázium igazgatója, a Komárom-Esztergom Megye Közoktatásáért Közalapítvány kuratóriumának elnöke;

Kovácsevicsné Tóth Marianna, a Kétújfalui Konrád Ignác Általános Iskola igazgatója, közoktatási szakértő;

Kőszegi Antal, építészmérnök, a Szépművészeti Múzeum rekonstrukciós munkálatainak főmérnöke;

Kövesi Ferenc, a Pécsi Esperesi Kerület esperese, szervezőlelkész, a Magyar Kolping Szövetség elnök-prézese;

Limbacher Gábor, a Kubinyi Ferenc Múzeum igazgatója;

Dr. Lutter Imre, előadóművész, drámapedagógus, médiaszakember, a Magyar Versmondók Egyesületének ügyvezető elnöke;

Dr. Mádai Ferenc, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának dékánhelyettese, az Ásványtani- Földtani Intézet intézetigazgató egyetemi docense;

Majoros Sándor, József Attila-díjas és Márai Sándor-díjas író, újságíró, szerkesztő;

Dr. Medve András, az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Karának volt dékánja, Gazdaság- és Társadalomtudományi Intézetének volt igazgatója, egyetemi docens;

Mérksz Andor, a nagykanizsai Zsigmondy Vilmos és Széchenyi István Szakképző Iskola nyugalmazott igazgatója;

Dr. Mohos Andor, egykori Gulag-fogoly;

Dr. Mózes Huba, irodalomtörténész, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kara Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének nyugalmazott egyetemi tanára;

Nick Ferenc, a Falvak Kultúrájáért Alapítvány kuratóriumi elnöke;

Ozorainé Tamás Ildikó, a Richter Gedeon Ibérica volt ügyvezető igazgatója;

Palerdi András, a Magyar Állami Operaház magánénekese;

Papp Imre, néptánc-koreográfus, a Jászság Népi Együttes alapító művészeti vezetője és a jászberényi Csángó Fesztivál alapítója;

Páva János, magyarnóta-énekes;

Pécsi Györgyi, József Attila-díjas irodalomtörténész, esszéíró, szerkesztő, a Magyar Művészeti Akadémia levelező tagja;

Radina Dace, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Magyar Állami Operaház magántáncosa, a Magyar Nemzeti Balettintézet balettmestere;

Dr. Ravaszné Dr. Zsolnai Anikó, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kara Neveléstudományi Intézetének egyetemi tanára;

Dr. Rumszauer Miklós, a kaposvári Szent Margit – Szent József Plébánia plébánosa;

Sághy Gyula, forgatókönyvíró, rendező;

Sántha Attila, költő, nyelvész;

Dr. Szeifert Ferenc, a Pannon Egyetem Mérnöki Kara Vegyészmérnöki és Folyamatmérnöki Intézetének nyugalmazott egyetemi docense;

Szőke József, a Somogy Megyei Szeretet Szociális Otthon igazgatója;

Dr. Tarrósy István, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalmi Kapcsolatok Intézete Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszékének központvezető egyetemi docense;

Dr. Thimár Attila, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara Magyar Irodalomtudományi Tanszékének egyetemi docense, a Kortárs folyóirat főszerkesztője;

Tóth István, egykori Gulag-fogoly;

Dr. Törőcsikné Dr. Görög Márta, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara Civilisztikai Tudományok Intézetének intézetvezető egyetemi tanára;

Tőrös Gábor, szobrászművész;

Dr. Varga Csaba, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának általános és gazdasági dékánhelyettese, az egyetem Élettani, Szervezettani és Idegtudományi Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense;

Végh-Pozsár Kitti Éva, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Duna Művészegyüttes táncos szólistája;

Vitai Attila, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Főszékesegyházi Káptalanjának tiszteletbeli kanonoka, a Rákospalota MÁV-telepi Jézus Szíve Plébánia nyugalmazott plébánosa;

Zentai László Zoltán, nyugdíj- és szociális szakértő, író;

Zsille Gábor, József Attila-díjas költő, író, műfordító.

MAGYAR EZÜST ÉRDEMKERESZT

Magas színvonalú szakmai munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozatkitüntetést vehetett át:

Alapi István, előadóművész, gitáros, zeneszerző, az Edda Művek tagja;

B. Tóth Magda, énekes előadóművész;

Balkányi Kitty, táncművész, az Inversedance – Fodor Zoltán Társulat tagja;

Baráth Emőke, énekművész;

Bayer Judit, az Art’s Ok Táncszínház művészeti vezetője, koreográfus;

Berán Gábor, a Budafoki Dohnányi Zenekar koncertmestere;

Bukszár Márta, énekes, színművész, magánénektanár, zongoratanár;

Czuczu Tamás, a Rajkó Művészegyüttes prímása;

Csadi Zoltán, színművész, a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza igazgatóhelyettese;

Csasztvan-Gaál Orsolya, a Táncpedagógusok Országos Szövetségének ügyvezetője;

Dimény Levente, a nagyváradi Szigligeti Színház színművésze, a Nagyvárad Táncegyüttes művészeti igazgatója, rendező-koreográfus;

Dombóvári János, hegedű-mélyhegedű tanár, a Lavotta János Alapfokú Művészeti Iskola nyugalmazott igazgatója, a Lavotta János Kamarazenekar alapító művészeti vezetője;

Dulai Zoltán, a Duna Művészegyüttes Göncöl Zenekarának vezetője;

Éberhardt Klára, táncművész, a Bethlen Téri Színház koordinációs menedzsere;

Fehérváry Tünde, az ÉN IS VAGYOK! Mozgássérült Generációk Érdekvédelmi Egyesület elnöke;

Fekete Bence, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncos szólistája;

Juhász Ibolya, a Budapest Bábszínház bábszínművésze;

Kanyóné Réti Emőke, gordonkaművész, a Balassagyarmati Kamaraegyüttes alapító tagja, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola tanára;

Kincses Julianna, a Neumann János Egyetem, Könyvtár és Információs Központ Gazdálkodási Szakkönyvtárának vezetője;

Dr. Kopjár Vilmos Gábor, háziorvos, a Vasútegészségügyi Nonprofit Közhasznú Kft. foglalkozás-egészségügyi vasútszakmai igazgatóhelyettese, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Alapellátási Intézete akkreditált oktatója;

Kőműves József, a Magyar Állami Operaház nyugalmazott díszlettárvezetője és színpadmestere;

Kürti János, az Értelmi Fogyatékos és Halmozottan Fogyatékos Fiatalok Egyházi Otthonának Alapítványa titkára, alapító tagja;

Lázár Csaba, színművész, rendező, a Magyar Katolikus Rádió vezető bemondója;

Lőrinczy Margit, a tatabányai József Attila Általános Iskola, valamint a tatabányai Bárdos Lajos Gimnázium nyugalmazott énektanára és karvezetője;

Madaras János, késkészítő népi iparművész;

Markovics Ágnes, a Szegedi Kortárs Balett táncművésze;

Mohácsi Andrea, a Szolnoki Kistérség Többcélú Társulása Humán Szolgáltató Központjának szaktanácsadója;

Németh Zsigmond, pilóta;

Pál Eszter, népdalénekes, előadóművész;

Petrichné Veres Sarolta Ibolya, a kaskantyúi „Harmónia” Integrált Szociális Intézmény vezetője;

Rákli Magdolna, a Budapest Bábszínház kelléktárvezetője;

Salamon Hugó, a tatabányai Agora Nonprofit Kft. – A Vértes Agorája szakmai igazgatója;

Sárai-Szabó Kelemen OSB, bencés szerzetes, magiszter, a Szent Mór Bencés Perjelség perjele, a győri Szent Ignác Bencés Templom igazgatója, a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium kollégiumi igazgatóhelyettese;

Schmidt Monika, a százhalombattai Szülők Fóruma Egyesület elnöke, az Érdi Móra Ferenc Általános Iskola fejlesztő nevelést-oktatást ellátó konduktora;

Schumethné Molnár Beáta, a Magyar Írószövetség titkárságvezetője;

Szabó Géza, a Salgótarjáni Bányász Torna Club és a Diósgyőri VTK volt vezetőedzője, az egykori olimpiai válogatott labdarúgócsapat pályaedzője;

Szennai Kálmán, a Magyar Állami Operaház vezető korrepetitora, karmestere;

Dr. Szirmai Ágnes, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Oktatási Jogok Biztosának Hivatala főosztályvezető-helyettese;

Tóth Lajos Ferenc, a Budapest XV. kerületi Csokonai Kulturális és Sportközpont igazgatója;

Tóth Melánia, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncművésze;

Tóth Sándor József, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadóművésze;

Tóthné Iváncsics Gyöngyi, az őrtilosi Lurkó Kuckó Óvoda vezetője.

MAGYAR BRONZ ÉRDEMKERESZT

Kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Dajka Ilka, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncművésze;

Hasznos Dóra, a Bozsik Yvette Társulat táncművésze;

Kiss András, a Magyar Állami Operaház szerződéses magánénekese;

Mráz Kornélia, a Magyar Nemzeti Balettintézet balettmestere;

Pethő Gergő, a Budapest Bábszínház bábszínművésze;

Vattai Dzsenifer, a Budapest Táncszínház táncművésze.

MÓRA FERENC-DÍJ

Kiemelkedő muzeológiai tevékenysége elismeréseként Móra Ferenc-díjat vehetett át:

Dr. Kalla Zsuzsa Katalin, a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteményi igazgatója és főigazgató-helyettese;

Népessy Noémi, az Óbudai Múzeum igazgatója.

PAULER GYULA-DÍJ

Levéltárosi szakterületen végzett kiemelkedő teljesítménye elismeréseként Pauler Gyula-díjbanrészesült:

Tyekvicska Árpád, a szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrum, Muzeológiai Osztály osztályvezetője.

SZINNYEI JÓZSEF-DÍJ

Könyvtári szakterületen hosszabb időn át végzett kiemelkedő teljesítménye elismeréseként Szinnyei József-díjat vehetett át:

Fülöp Ágnes, a Központi Statisztikai Hivatal Könyvtár nyugalmazott főigazgatója;

Fülöp Attiláné, a Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ nyugalmazott igazgatója.